Świat eksperymentu wychodzi od poznania, od obserwacji natury. Takim motywem rozpoczynamy wejście do Strefy Małego Odkrywcy w stefie Poznania i Wiedzy. Przeprowadzamy zwiedzających przez ten magiczny świat za pomocą bajkowych, przyjaznych i barwnych form wychodzących w przestrzeń. To utrzymane w turkusowej i jasnej kolorystyce ażurowe parawany parządkujące przestrzeń, grafiki na ścianach będące czasem formami trójwymiarowymi czasem barwnymi tapetami. Częścią koncepcji są podkreślające wspomniane formy pasy ledowe występujące zarówno w eskponatach jak w przestrzeni w wybranych miejscach oraz niezwykły świat gąszczu instalacji pod sufitem. Malując je na spójny przewijający się przez całe wnętrze kolor uspójniamy całość i włączamy instalacje w scenografię.

Z funkcjonalnego punktu widzenia podzieliliśmy dużą przestrzeń na mniejsze, bardziej przyjazne strefy. Jedną z bardziej charakterystycznych jest strefa Poznaj swoje ciało, które stanowi oddzielny “gabinet”.

Z kolei do strefy budownictwa wchodzimy przez wejście opatrzone daszkiem oraz specjalnie zaprojektowaną balustradą. Strefę Labbaru podkreśliliśmy inną kolorystyką sufitu.

Projekt wnętrza centrum nauki stanowi nie lada wyzwanie. Każdy ekponat ma inne zadanie i innego wykonawcę. Doprowadzenie do spójnej wizji całości wymaga koordynacji i determinacji ze strony projektanta. Wytyczne są niezwykle wyśrubowane zarówno na poziomie funkcjonalnym jak i środków bezpieczeństwa, a także trwałości rozwiązań.

Grafiki na ścianach stanowią trzon koncepcji i są dziełem Tomka Korzewskiego, niezwykle uzdolnionego projektanta oraz ilustratora. To one prowadzą widza po kolejnych strefach i nadają niepowtarzalny, wręcz bajkowy charakter przestrzeni.

 

Inwestor: Epi-Centrum Nauki

Projekt wnętrz Strefy Małego Odkrywcy: Beza Projekt w zespole Zofia Strumiłło-Sukiennik (główny projektant), Przemysław Anczok, Tomasz Korzewski, Krzysztof Benke, Julia Witczak 

Data realizacji: 2019 r.

Projekt każdego z eksponatów staraliśmy się sprowadzić do dwóch materiałów - sklejki oraz malowanego proszkowo metalu. Gama kolorystyczna była niezwykle rygorystycznie nadzorowana i określona w stworzonym specjalnie do tego celu manualu. 

social media

design consultations

I offer design consultations. I will advise you on how to create a brief  and identify where a brand or venture has untapped potential. I will carry out conceptual supervision of the project implementation.

Social media

Design Concept

Design concept. This is the stage containing the idea of ​​the project. I often use references to culture, art, and some visual and musical phenomena. This procedure helps to embed the project and move in a specific direction. As part of the concept, you will receive a visual map of the project, preliminary spatial sketches, and key words describing the project. To facilitate work on the concept, prepare a design brief that will answer basic questions about the project and facilitate further work.