Fascynuje mnie światło odbite. Kiedy obserwuje refleksy na śniegu, odbicia w oknach czy w okularach myślę o potencjale powierzchni odbicia i jego kształcie. Lampa - odbłyśnik, który stworzyłam to analogowa odpowiedź na standardowe odbłyśniki funkcjonujące zazwyczaj w lampach produkowane przemysłowo. Postanowiłam  wykorzystać dostępne mi materiały - masę celulozową oraz własnoręcznie wykonaną formę do tworzenia lamp i wykonać ją sama.  Podyktowana niedoskonałością formy nieregularność sprawia, że obiekt sprawia wrażenie nie z tego świata. Nierówności potęgują efekt odbicia i nadają przedmiotowi brutalny, rzeźbiarski charakter z innego wymiaru.

 

Moje reflektory mają przeróżne kształty. Od okrągłych po bardziej brutalistyczne - podłóżne. Każdy ma odniesienie do świata kosmosu i odległych galaktyk gdzie struktury są bardziej twarde, kamienne i zimne. Ogrzane i oświetlone przez światło słońca mienią się oddając światło.

 

 

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.