Pięć welurowych dzianin dekoracyjnych  łączy drukowany  motyw regularnej siatki oraz efekt barwnego gradientu. Kolorystyka każdej z nich przywołuje na myśl jedno z pięciu miast : Warszawę, Bejrut, Miami Neapol i Reykjavik.  Warszawa to miejski pejzaż  w pochmurny dzień: niebieskoszare niebo płynnie przechodzi w szaro-beżowe fasady budynków. Miami wygląda jak zachód słońca nad egzotyczną plażą rodem z serialu  „Miami Vice”: zmienia się od słonecznej żółci do głębokiego różu. W Bejrucie obserwujemy przejście od miętowej, pastelowej zieleni do nasyconego szmaragdu. W Neapolu ciepła, musztardowa żółć stopniowo zmienia się w khaki, a siatka ma kolor żółty. Z kolei w Reykjaviku gradient ma kolor szary, ciemniejący stopniowo niczym zapadający wcześnie, zimowy zmierzch, a siatka jest czarna. Efektowny wygląd Grid dopełnia szlachetny połysk welurowej dzianiny. Retro-futurystyczny charakter wzoru, zaprojektowanego przez Anną Łoskiewicz-Zakrzewską i Zofię Strumiłło-Sukiennik, a wykonanego na welurze Spring z kolekcji Dekoma, okazuje się ponadczasowy: pasuje do wielu różnorodnych stylistycznie wnętrz, od tych inspirowanych mid-century, po całkowicie współczesne.

Szóstym miastem dołożonym do serii pięciu miast-nazw wariantów Grid jest Nowy Jork, gdzie na zamówienie Dekomy Małgorzata Bernady i Boris Miller zrealizowali sesję zdjęciową kolekcji. Okolice parku High Line, stworzonego na dawnej estakadzie kolejowej, przebiegającej przez Manhattan, pozwoliły znaleźć scenerie podkreślające idealnie architektoniczne skojarzenia z wzornictwem Grid. Regularne podziały szklanych fasad wieżowców łączą się płynnie z geometryczną siatką wzoru. Sama konstrukcja estakady High Line również pojawia się jako element scenografii sesji. Park High Line to unikalny projekt rewitalizacji miejskiej przestrzeni - efekt pracy studia architektonicznego Diller Scofidio+Renfro oraz wybitnych projektantów zieleni: Pieta Oudolfa i Jamesa Cornera. Otwarty w 2009 roku, szybko stał się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku, przyciągając corocznie kilka milionów zwiedzających zafascynowanych fuzją architektury i naturalistycznych nasadzeń roślinności.

Grid to kolekcja tkanin dekoracyjnych powstałych z połączenia wielu inspiracji: postmodernistycznej estetyki lat 80., filmowych światów „Wall Street” oraz „Tronu”, pierwszych, bardzo prostych grafik komputerowych, kartografii.

Inspiracją były m. in. początki technologii grafiki komputerowej - minimalistyczne linie na barwnym tle. Podstawowe narzędzia, które ta technologia oferowała mogą w ciekawy i niesztampowy sposób budować przestrzeń. Przejście tonalne nadaje głębi oraz trójwymiarowości tkaninie, a linie przywołują na myśl podział stosowany w mapach. Sam welur dodaje również ciekawy efekt załamywania się światła, co szczególnie widać, kiedy materiał jest udrapowany, bądź jest stosowany na trójwymiarowych obiektach.

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.