Częścią koncepcji są podkreślające wspomniane formy pasy ledowe występujące zarówno w eskponatach jak w przestrzeni w wybranych miejscach oraz niezwykły świat gąszczu instalacji pod sufitem. Malując je na spójny przewijający się przez całe wnętrze kolor uspójniamy całość i włączamy instalacje w scenografię.

Z funkcjonalnego punktu widzenia podzieliliśmy dużą przestrzeń na mniejsze, bardziej przyjazne strefy. Jedną z bardziej charakterystycznych jest strefa Poznaj swoje ciało, które stanowi oddzielny “gabinet”.

Z kolei do strefy budownictwa wchodzimy przez wejście opatrzone daszkiem oraz specjalnie zaprojektowaną balustradą. Strefę Labbaru podkreśliliśmy inną kolorystyką sufitu.

Projekt wnętrza centrum nauki stanowi nie lada wyzwanie. Każdy eksponat ma inne zadanie edukacyjne i innego wykonawcę. Doprowadzenie do spójnej wizji całości wymaga koordynacji i determinacji ze strony projektanta. Wytyczne są niezwykle wyśrubowane zarówno na poziomie funkcjonalnym jak i środków bezpieczeństwa, a także trwałości rozwiązań.

Świat eksperymentu wychodzi od poznania, od obserwacji natury. Takim motywem rozpoczynamy wejście do Strefy Małego Odkrywcy w stefie Poznania i Wiedzy. Przeprowadzamy zwiedzających przez ten magiczny świat za pomocą bajkowych, przyjaznych i barwnych form wychodzących w przestrzeń. To utrzymane w turkusowej i jasnej kolorystyce ażurowe parawany parządkujące przestrzeń, grafiki na ścianach będące czasem formami trójwymiarowymi czasem barwnymi tapetami.

Inwestor: Epi-Centrum Nauki

Projekt wnętrz Strefy Małego Odkrywcy: Beza Projekt w zespole Zofia Strumiłło-Sukiennik (główny projektant), Przemysław Anczok, Tomasz Korzewski, Krzysztof Benke, Julia Witczak oraz firma Tengent.

Data realizacji: 2019 r.

Projekt każdego z eksponatów staraliśmy się sprowadzić do dwóch materiałów - sklejki oraz malowanego proszkowo metalu. Gama kolorystyczna była niezwykle rygorystycznie nadzorowana i określona w stworzonym specjalnie do tego celu manualu. 

Grafiki na ścianach stanowią istotny element koncepcji i są dziełem Tomka Korzewskiego, projektanta oraz ilustratora. To one prowadzą widza po kolejnych strefach i nadają niepowtarzalny charakter przestrzeni.

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.