O MNIE

Nagrody

Wyróżnienie German Design Special Award (2023) 

Must Have za kilim Weranda (2022)

Must Have za projekt kołder z włókna alpaki wraz z brandingiem. Łódź Design (2015)

Pierwsza nagroda w konkursie zorganizowanym przez AMORIM i Domaine the Boisbuchet za projekt Ulu z korka (2012)

Pierwsza nagroda w konkursie make me! na Łódź Design Festival za projekt Plastry (2013)

Nagroda must have! na Łódź Design Festival za projekt Balia – My Bath (2013)

Nagroda Kreator magazynu Design Alive (2013)

Cannes Lions za projekt upominku Mleko i Miód (2012)

 

Najważniejsze wystawy

Komoda z kolekcji Ukryte mojej marki

SPLOT w stałej ekspozycji

w Muzeum Narodowym w Krakowie (2022)

Produkt łączników metalowych "Plastry"

w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego  w Warszawie (2017)

“Polish Design In the Middle Of ” w Indonezji (2015)

Wystawa “Moderna” - Helsinki Design Week (2015)

“Polish Design Stories” - Vienna Design Week (2015)

Polish Design Focus DMY, Berlin, 2013

Passionswege Viena Design Week, Wiedeń, 2011

Mój Świat. Nowa Siłą Subiektywności, Zachęta Warszawa, (2007)

 

Publikacje w wielu czasopismach branżowych takich jak: Wallpaper, FRAME, Design Alive, Milk, Architektura i Biznes, KMAG.

Umiejętności.

Zarządzanie zespołem projektowym. Prowadzenie zespołu kreatywnego na polach designu, grafiki, scenografii.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnego studio projektowego, a także praca na uczelni pozwoliły mi na rozwinięcie umiejętności planowania pracy zespołu i delegowania zadań względem umiejętności i zdolności zaangażowanych osób.

Praca na uczelni uwrażliwiła mnie na kompetencje i obserwację potencjału kreatywnego młodych osób co pozwoliło mi na wypracowanie modelu współpracy na zasadzie zaufania, ale i stawiania jasnych celów. Od wielu lat prowadzę praktyki w studio, dzięki którym młodzi projektanci zdobywają doświadczenie poprzez kontakt z realnymi zadaniami i rzeczywistymi zagadnieniami projektowymi.

Projektowanie to planowanie doświadczeń i emocji. Każdy element wnętrza i przedmiotu to struktura i materiał, które są składowymi przygody, do której wnętrze czy przedmiot nas zapraszają. Dzięki wykształceniu w dziedzinie wzornictwa bliska styczność z materiałami, technologiami oraz ich właściwościami dają mi swobodę szybkiej oceny realności tworzonych koncepcji oraz weryfikacji implementacji projektów. 

 

Jak pracuję? 

Etapy projektowe

 

Koncepcja projektowa

To etap zawierający ideę projektu. Często posługuję się odnośnikami do kultury, sztuki, zjawisk wizualnych oraz muzycznych. Zabieg ten pomaga w osadzeniu projektu i podążaniu w konkretnym kierunku. W ramach koncepcji klient otrzymuje ode mnie mapę wizualną projektu, wstępne szkice przestrzenne, słowa - klucze opisujące zadanie.

Pomocny na ty etapie jest przygotowany przez klienta brief projektowy, który odpowie na podstawowe pytania względem projektu.

 

Rozwinięcie koncepcji

Współpraca projektanta z inwestorem to praca ramię w ramię. Aby projekt był udany z dwóch stron wymagane jest zaangażowanie i feedback. Szczególnie w opisywanej przeze mnie fazie pracy nad projektem istotna jest współpraca i rozmowa. Może być przy winie, może przy herbacie. Istotne jest spotkanie i porozumienie.

Zmiany wpisane są w proces powstawania każdej koncepcji, szczególnie innowacyjnej. Tam gdzie spotykają się dwie osoby powstaje spotkanie dwóch światów. Zmiany wpisane są więc w taki proces i jeśli jesteśmy na nie gotowi praca odbywa się sprawniej i nie pozostawia uczucia rozczarowania. Powstające po prezentacji koncepcji zmiany wynikają z paru zmiennych: konsultacji z wykonawcą projektu, zmiany założeń, optymalizacji budżetu. Otwartość na te zmiany to jedna z istotniejszych aspektów udanej współpracy między projektantem, a inwestorem.

 

Etap wykonawczy

Etap ten inaczej można nazwać dokumentacją projektową. Przystępuję do niego po wprowadzeniu lub ze świadomością zmian, których należy dokonać w trakcie realizacji. Zawiera on rysunki techniczne, izometrie, rysunki niezbędne do realizacji projektu. Istotną częścią fazy wykonawczej jest opis. Znajdują się w nim moje wytyczne względem szczegółów, wyłączeń bądź istotny komentarz do wykonawcy dotyczący konkretnych rozwiązań technologicznych, materiałowych oraz wykonawczych.

 

Nadzór projektowy

Każde wdrożenie to złożony proces, który pełen jest wyzwań. Zarówno dla inwestora jak i dla projektanta. W momencie akceptacji tego stanu rzeczy zrozumiałe jest, że doprowadzenie inwestycji do końca jest obopólnym celem. Nadzór  to niezwykle istotny etap w procesie kiedy ma miejsce weryfikacja wielu założeń, które "papier przyjął", a już wykonawczo mogą okazać się one zbyt skomplikowane, zbyt kosztowne lub niemożliwe czasowo. I fakt ten nie wynika z zaniedbań jeden bądź obydwu stron, a raczej jest wynikiem kompleksowego charakteru inwestycji. Zmienności w procesie jest wiele. Od kwestii budżetowych poprzez czasowe po stylistyczne i funkcjonalne. Nadzór ma charakter wizyty na budowie, ale także konsultacji telefonicznej lub wizyty u wykonawcy.

 

Konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe w dziedzinie architektury wnętrz oraz designu. Konsultacje odbywam w formie rozliczanego godzinowo spotkania. Przed takim spotkaniem zachęcam do kontaktu telefonicznego, który pozwoli nam określić ilość potrzebnego czasu na omówienie danego zagadnienia.

 

Tematyka konsultacji

 

Rozwijanie kreatywnych konceptów w biznesie w oparciu o research aktualnych trendów oraz nowości technologicznych w danej dziedzinie designu wpisane jest w każde podejmowane przeze mnie zadanie.

Wprowadzanie dobrych praktyk do procesu wdrożeniowego jest dostępne i pożądanie na każdym etapie współpracy

Liczne wdrożone projekty własne oraz klientów, a także 10-letnie doświadczenie pozwala mi na swobodne poruszanie się w temacie współtworzenia briefów projektowych.

Dobór projektantów oraz twórców do zadań.

Od wielu lat poruszam się w środowisku projektantów, wykonawców oraz producentów co pozwala mi na sprawne łączenie zadań oraz twórców.

Opracowanie interior manuala w oparciu o brand manual

Styk ze światem projektowania wnętrz dał mi perspektywę na wiele tematów związanych z wykorzystywanymi materiałami oraz tworzonymi konceptami. Przy tworzeniu marki wiadomym jest, że potrzebne jest logo oraz brand manual. Tak również dzieje się w przypadku wnętrz. Operujemy formami, kształtami, kolorystyką. W innej skali jednak wachlarz możliwości pozostaje niezwykle szeroki. Oferuję wsparci w tym zakresie analizując aktualne trendy i możliwości dopasowując projekt do potrzeb klienta.Do realizacji tych potrzeb należą: dobór materiałów, mebli, projekt wnętrz. Wsparcie klienta w zakresie opracowania funkcjonalności przestrzeni.

Praktyki

Zapraszam na praktyki w moim studio. Nauczycie się jak pracuje projektant. Oferuję pracę przy realizacjach oraz projektach eksperymentalnych. Przyjmuję na staż osoby na lub po 3 roku studiów projektowych - wnętrza lub design posiadający własny komputer. Prześlij mi swoje portfolio oraz cv na adres: mail@zofiastrumillo.com.

 

 

Pracowałam dla takich marek jak Bausch & Lomb, Butchery and Wine, IKEA, Benson Elliot, Consiglio, Vox, Mikomax, MDD, Futu, UPC, Discovery, Canal plus, Shoot me, SPLOT, Reno Door, Wolskie Centrum Kultury, Handpicked, All Day Tea, Nest, UNEP Grid, Instytut Pileckiego, Dekoma, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Kieleckie Fabryki Mebli, Design to dobre.

 

od 2022 i aktualnie

Zofia Strumiłło STUDIO  - własna działalność projektowa i artystyczna w dziedzinie projektowania wnętrz oraz produktu

2021 i aktualnie

Współtworzenie oraz kierownictwo artystyczne marki SPLOT meble, brandu rzemieślniczego z siedzibą na Podlasiu

2021-2022

Współtworzenie oraz kierownictwa artystyczne marki BIEL mozaika - start up

innowacyjnego betonu architektonicznego

2011-2021

Beza Projekt - współtwórca oraz główny projektant w studio

2010 - 2011

Gruner und Jahr Art Director

2009 - 2010

Dyrektor Artystyczna - Pismo o modzie A4

2009 - 2019

Asystent w pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej Wydziału Wzornictwa

2003-2004

Praktyki w IKEA Almhult, Szwecja

ASP w Warszawie

2002 - 2003

Praktyki w NC Art

 

 

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.