Meble SPLOT znajdują się w siedzibie ECHO Investment w Warszawie, w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Krakowie, w DOMU Krupówki w Zakopanem, w licznych mieszkaniach prywatnych w Polsce i we Francji.

Region podlaski posiada szczególny potencjał - tradycję przetwórstwa drewna, meblarstwa oraz innych technik twórczości regionalnej takich jak na przykład malowanie na szkle. To na Podlasiu drewniane domy mieszkalne często zdobione architektonicznie w sobie właściwym stylu. Ozdoby i ornamenty, także w wyrobach rzemieślniczych, wycinane były na deskach, wyplatane, a następnie malowano je kontrastującym względem całości kolorem. 

Kolekcja Ukryte bazuje więc na motywie pracy ludzkich rąk - wyplatania.

W kolekcji wykorzystaliśmy także kolor - symbol ludowości. Przywołaliśmy go w meblu, skupiając się jednak przede wszystkim na potrzebach użytkownika, stąd niezwykle praktyczna funkcjonalność mebli do przechowywania. 

W kolekcji znajdują się komoda RTV, komoda niska, szafka wysoka i toaletka. Każdy z modeli odpowiada współczesnym potrzebom, jest wygodny i pojemny  - mają one różne formy i wielkość, a ich zasadniczą cechą jest funkcjonalność. Dzięki temu każdy użytkownik powinien w swobodny sposób dostać się do umieszczonych tam przedmiotów niezależnie od ich kształtu czy wielkości.

Wdrożenie zostało sfinansowane przez program unijny "Wzór na konkurencję" PARP.

Sklep internetowy oraz blog marki:

https://www.splot.me/en/

 

Projekt mebli, branding oraz koncept marki: Zofia Strumiłło

Współpraca: Przemysław Anczok

Fotografie: Natalia Poniatowska - Anczok

Zostałam zaproszona przez firmę "Design to dobre" oraz markę Sikorski Supreme Furniture do stworzenia marki kolekcji mebli czerpiących inspirację z regionu Podlasia, z którego wywodzi się firma produkcyjna. Po analizie wyróżników regionu, możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa oraz dostępnych zasobów naturalnych Podlasia powołaliśmy do życia kolekcję Ukryte oraz markę SPLOT.

W czasach przed produkcją przemysłową wykonywaniu przedmiotów towarzyszyła zupełnie inne skupienie i precyzja - używano materiałów szlachetnych i trwałych, o najlepszej jakości, innych technik, a fakt ten miał bezpośredni wpływ na duszę obiektów oraz ich wygląd, zwłaszcza detal. Postanowiliśmy sięgnąć do tych tradycji.

Naszą misją stało się opowiedzenie historii rzemiosła w sposób nowoczesny, poprzez nawiązanie do niego wprost, bądź poprzez wykorzystanie jego elementów, technologii czy motywów graficznych.

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.