Współpraca z Splot kilim narodziła się ze niezwykłego zbiegu okoliczności. W trakcie współtworzenia przeze mnie marki meblowej SPLOT dowiedziałam się o równocześnie rozpoczynającej swoją działalność marce Splot kilim. Postanowiłam odezwać się do jej właściciela Przemka Cepaka i umówić się na spotkanie. Rezultatem jest projekt kilimu Weranda, który ma łączyć, nie dzielić.

Na fali tworzenia meblowego SPLOTU, którego siedziba produkcyjna mieści się na Podlasiu moje podróże inspiracyjne podążyły w tym właśnie kierunku. Stąd inspiracja do kilimu jakim są geometryczne podziały podlaskich werand. Postanowiłam je podzielić, nadać im nowy rytm czerpiąc z zasad budowania kilimowych motywów i pracy na krośnie. Tak rozpoczęła się moja przygoda z projektowaniem kilimów.

Projektowanie kilimu jest dla mnie trochę jak gra w Tetris. Z pozoru oczywista zasada budowania plecionej struktury generuje ograniczenia, które fascynują i sprawiają, że proces wymyślania dekoracyjnej łamigłówki staje się niezwykle wciągający.

 

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.