Mural autorstwa Magdy Łapińskiej - Rozenbaum, który zaplanowałam w pomieszczeniu przebieralni powstawał przy moim udziale. Miałyśmy z Basią sporo pomysłów od bardziej tradycyjnych krajobrazów po abstrakcyjną interpretację wełny, jej sposobu poruszania się, skręcania. 

 

Projekt: Zofia Strumiłło STUDIO

Współpraca: Basia Iwańska, Ola Szawdzin

Postanowiłam pozostawić i podkreślić drewniane ościeżnice drzwi oraz wykorzystać stylistykę lat 80tych  bawiąc się strukturą baranka, który  tak bardzo przypomina wełnę.

Poprzednim najemcą lokalu była firma optyczna. Na ścianach wisiały kinkiety przypominające statki kosmiczne, zabudowane butelkowe sufity. Mimo pozornego zgrzytu koncept połączenia stylistyki geometrycznej lat 80tych z tym pięknym zabytkowym wnętrzem wydawał mi się interesującą ideą.

Odkąd pamiętam chodził mi po głowie projekt eliptycznego stołu i nareszcie mogłam ten koncept zrealizować w miejscu, w którym aż prosiło się o dominantę.

Kolorystykę wypracowałyśmy wspólnie z Basią, właścicielką marki. Zależało jej na nawiązaniu do naturalnego koloru wełny. Natomiast charakterystyczny fiolet wybranych elementów inspirowany jest spódnicą mojej Mamy, którą kiedyś nosiła kiedy byłam mała. Pojawiały się w niej te dwa kolory - ecru i fiolet. Zapamiętałam ten zestaw na całe życie, a dziś pojawił się w nowej odsłonie.

Historia marki BSIDES oparta jest w dużej mierze na niezwykłej relacji babcia - dziewiarka, wnuczka - przedsiębiorczyni i wizjonerka. Odkąd parę lat temu poznałam markę i tworzyłam dla niej przestrzeń pop-upu w Elektrociepłowni Powiśle to właśnie ta relacja najbardziej mnie urzekła.

Tym razem Basia poprosiła mnie o projekt wnętrza butiku marki w kamienicy Wiktora Bychowskiego z lat 20-tych przy ulicy Mokotowskiej.

Od razu zadziwiły i jednocześnie urzekły jego dość nietypowe detale. W  kamienicy z lat dwudziestych łuk z lat 80 tych, geometryczna drewniana posadzka i obłędna wysokość 4 metrów. 

 

konsultacje projektowe

Oferuję konsultacje projektowe. Doradzę jak stworzyć brief, gdzie marka lub przedsięwzięcie mają niewykorzystany potencjał. Przeprowadzę nadzór koncepcyjny nad realizacją.